Všude dobře, v Roubence nejlépe...


 LYŽOVÁNÍ V ROKYTNICI NAD JIZEROU

 

Skiareál Studenov (400 m od chalupy)

Ski areál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620–933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky    svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský    tyčový vlek. Modrou a červenou sjezdovku využijí lyžaři začátečníci, středně zdatní i pokročilí. Z konečné stanice je možné se napojit    na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Tady se naučí lyžovat, jezdit na snowboardu, jezdit na pomách a kotvách opravdu každý! 

 

Skiareál Horní Domky 1,5 km od chalupy, skibus jede z náměstí vzdáleném 400 m.

 

Lyžařský areál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n. m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 14,4 km a místy šířky až 100 m.

Pro příznivce snowboardingu je připraven snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. Je oblíbenpředevším u příznivců freestyle. Součástí lanovky je velkokapacitní vstupní hala se sociálním zařízením, restaurací, komerčními prostory a čtyřmi pokladnami, které zaručujírychlé odbavení lyžařů.

Areál Horní Domky poskytuje lyžařům a snowboardistům celkovou přepravní kapacitu 7 620 os/hod., díky dvěma čtyřsedačkovým lanovým drahám a šesti tyčovým vlekům. Jedná se o lanovou dráhu Horní Domky, která byla postavena v roce 2006, vede z rohu parkoviště Rokytka do Horních Domků k chatě Lovčenka a je v provozu i v letním období. Druhá lanová dráha Lysá hora byla vystavěna v roce 1996. Je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Středisko je vybaveno technickým zasněžováním. Při nedostatku sněhové pokrývky je Spartak Rokytnice, a.s. schopen pokrýt technickým sněhem 90% sjezdových tratí.

Areál nabízí další služby, které jsou dostupné buď přímo v areálu, nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Jsou to půjčovny lyžařského vybavení, skiservisy, restaurace, rychlá občerstvení, lyžařské školy, paragliding, horská služba, skibus atd.  

 

BĚŽKY V ROKYTNICI NAD JIZEROU

 

SKIREGION Rokytnice nad Jizerou Vám nabízí též upravované běžecké tratě a okruhy. Je zařazen v systému „Krkonoše – lyžařský běžecký ráj“, který propojuje všechna horská střediska více jak 500 km upravených tratí.

Okruhy jsou nenáročné a mohou je využít i méně zdatní běžkaři. Pro zdatnější jsou vhodné například trasy z paseckých okruhů přes Studenov na Dvoračky, nebo můžete využít i lanové dráhy na Lysou horu. Nedaleko od ní je značená „Krkonošská lyžařská cesta“, která protíná celé Krkonoše. V dosahu je Harachov,Špidlerův Mlýn,Horní Mísečky, mohyla běžců Hanče a Vrbaty,Labská bouda,pramen Labe .

Na Jizerskou magistrálu je možné najet v Kořenově vzdáleném 12 km od chalupy. S magistrály je možné přejet do polských Jakuszyc kde vznikl další běžecký ráj.